KABLOSUZ VERİ SİSTEMLERİ

İşlem kontrol sistemlerinde sık sık uzun mesafeler üzerinden sensör ya da durum verilerini sorgulamak ve analiz etmek gerekir. Ancak kablolarla yapılan klasik veri iletimi yol genellikle çok uzun ve/veya ulaşılamaz olduğundan oldukça fazla maliyete neden olmaktadır. Cattron-Theimeg kablosuz veri sistemleri, pahalı kablo kurulumlarını ve ilgili bakım masraflarına olan ihtiyacı ortadan kaldırmaktadır. 

Kablosuz veri sistemleri, endüstriyel tesislerin açık ocak işletmeciliği gibi belli bir yere bağlanmadığı yerlerde özellikle avantaj sağlar. Bölgenin sürekli değişen topografisinden dolayı kabloyla veri iletimi nadiren ekonomik olarak uygulanabilmektedir. 

Bu sistemler ayrıca, araçlarda yani hız kontrol amaçları için durum verisinin sinyal kutusundan sürücüye iletildiği manevra alanlarındaki lokomotiflerde etkili bir çözüm sunmaktadır. 

IFD3230

IFD 3230, baz istasyonundan ve 15’e kadar mobil üniteden oluşmaktadır. Baz istasyonundan gönderilen veri, uygulandığında her biri otomatik olarak veriyi ve işlemi doğrulayan mobil üniteler tarafından alınmaktadır

DEVAMINI OKU
Top